Konserwacja sprzętu komputerowego

 

UWAGA !!!

Podczas rutynowych napraw laptopów w naszym serwisie zauważyć można powtarzalność usterek. Ponad 70% przypadków niesprawnych laptopów można by uchronić przed usterką znacznie wcześniej niż ona powstanie. Przegrzanie układu graficznego w laptopie, zabrudzenie tłuszczem i kurzem wentylatorów odprowadzających ciepło w laptopie, stwardniała nigdy nie wymieniana pasta silikonowa na procesorze, która już dawno straciła właściwości przewodzące ciepło i działa jak blokada termiczna.

Wszystkie te usterki w laptopie można wcześniej wyeliminować dokonując profesjonalnej konserwacji tych elementów zlecając je wyszkolonym serwisom. Zaoszczędza to 80-90% ceny naprawy laptopa jeśli dojdzie już do jego uszkodzenia. Jako, że każdy laptop jest skonstruowany w podobny sposób a jego budowa jest maksymalnie zminiaturyzowana to układ chłodzenia u każdego producenta laptopa ( ASUS , ACER , TOSHIBA , LENOVO , HP , SONY Vaio ) jest również niewielkich rozmiarów a co za tym idzie wymaga częstszej uwagi i konserwacji.

Wieloletnie doświadczenie naszej firmy w dziedzinie serwisu laptopów, komputerów stacjonarnych i serwerów pokazuje, że do prawidłowej i bezawaryjnej pracy notebooka i komputera PC konieczne jest wykonywanie przeglądów i konserwacji. Jak życie pokazuje często po zakończeniu 2 letniego okresu gwarancji zapominamy o swoim sprzęcie i wydaje nam się, że jest on bezobsługowy i nie wymaga żadnej dbałości ze strony użytkownika. Nic bardziej mylnego, bo gdyby tak było producent udzieliłby nam np. 10-letniej gwarancji.

Jeżeli zauważyłeś nadmierne grzanie się Twojego sprzętu to może być pierwszy krok do poważnej awarii. Skoro musimy na co dzień zadbać o własne zdrowie i samochód tak również zadbajmy o swojego laptopa fundując mu czyszczenie a on odwdzięczy się długą bezawaryjną pracą dla Ciebie.